Menu
ENG

Autorzy

Galeria

Zdjęcia przedstawione w galeriach  pochodzą z prywatnego archiwum i zostały zamieszczone wyłącznie w celu udokumentowania historii startów. Dołożyliśmy wszelkich starań aby ich autorzy byli rozpoznawalni, lecz w wielu przypadkach, szczególnie na zdjęciach z początku moich startów oraz na zdjęciach z wczesnej ery cyfrowej nie było to możliwe. Jeśli jesteś autorem innych ciekawych zdjęć  dokumentujących moje starty i chciałbyś je tutaj zaprezentować – czekam na kontakt. Szczególnie zależy mi na zdjęciach z początków moich startów.

Autorzy zdjęć (alfabetycznie): Krzysztof Babisz, Marek Bafia, Arkadiusz Bar, Maciek Baran, Artur Bysiek, Jerzy Ciszewski, Borys Czyżewski, Maciej Drażczyk, Piotr Furman, Jacek Gdowski, Radek Gułaj, Andrzej Iwańczuk, Maciej Jary, Dominik Kalamus, Marcin Kaliszka, Kamil Koza, Leszek Kuśmirek, Michał Leszczyński, Robert Magiera, Ewa Manasterska, Jacek Mazur, Daniel Mikrut, Maciej Niechwiadowicz, Piotr Nurczyński, Robert Ottenburger, Josef Petru, Jarosław Rytwiński, Paweł Skrzywan, Marek Sobolczyk, Marcin Snopkowski, Michał Szymański, Sebastian Taciak, Maciej Wiśniewski, Piotr Zegarmistrz

 

Dominik Kalamus

Prawdziwy frontman polskiej sceny fotografów rajdowych. Profesjonalista i pasjonat przez duże P. Urodził się w 1973 roku w Jeleniej Górze. Przygodę z fotografią rajdową rozpoczął w 1998 roku. Pierwszy aparat: ZENIT TTL. Pierwsza cyfra: Nikon D100. W fotografię i motosport zaangażowany jest całym sobą. Często mówi się o nim „złodziej kolorów”. Jego zdjęciami zachwycili się m.in. Reinhard Klein i Colin McMaster z agencji McKlein. Współpracuje m.in. z „Magazynem Rajdowym WRC”. Więcej zdjęć Dominika możesz zobaczyć na:
www.facebook.com/DominikKalamusPhotography
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1041941101

 

Piotr Nurczyński

Rajdy fotografuje od połowy lat 90-tych. Jak sam przyznaje nie pamięta, kiedy i gdzie był „pierwszy raz” choć z uwagi na miejsce zamieszkania mogło to być „w okolicach” Rajdu Warszawskiego. Należy do elitarnego grona profesjonalistów pamiętających epokę WRC w polskich rajdach. W połowie lat 2000 rozpoczął współpracę z tygodnikiem Motor. Więcej zdjęć Piotra zobaczysz na:
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1192008280

 

Marcin Snopkowski

Na pierwszy rajd zabrał mnie mój tato - był to 13 Zimowy Rajd Dolnośląski w 1999 roku. Tak zaczęła się moja przygoda z rajdami - od szczęśliwej "trzynastki", która na przekór powiedzeniu, jest dla mnie pozytywna. Pierwszy aparat kupiłem w 2010 roku, po powrocie z Anglii. Udało mi się spełnić marzenie, które połączyłem ze swoją pasją z dziecięcych lat i od tamtej pory nieustannie próbuję zrobić "zdjęcie życia". Więcej zdjęć Marcina możesz zobaczyć na:
https://www.facebook.com/SnopkowskiArt 
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1298536441

 

Arkadiusz Bar

Od najmłodszych lat wielki fan sportu samochodowego. Dzięki rodzinnym rajdowym tradycjom na zawody zaczął jeździć parę miesięcy po urodzeniu, najpierw jako kibic, a od około 10 lat jako fotoreporter i dziennikarz. Sport samochody zatrzymany i utrwalony w ramach fotograficznego kadru stanowi wielką, życiową pasję i jest motorem napędowym wszelkich dalszych działań. Więcej zdjęć Arka możesz zobaczyć na:
https://pl-pl.facebook.com/ArkadiuszBarPhotography
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1188479121

 

Maciej Niechwiadowicz

Nowe pokolenie w cyfrowym świecie. Maciek to jeden z najmłodszych fotografów stale dokumentujących sporty motorowe. Po raz pierwszy pojawił się na trasach Rajdu Magurskiego w 2006 roku. Jego warsztat szybko zyskał uznanie i dzisiaj stale współpracuje z kilkoma zespołami. Więcej zdjęć Maćka możesz zobaczyć na:
http://niechwiadowicz.com/
https://pl-pl.facebook.com/pacz.sie

 

Marcin Kaliszka

Oficjalny fotograf Polskiego Związku Motorowego, akredytowany dziennikarz na ponad 40 rundach WRC oraz wszystkich eliminacjach RSMP od ponad 12 lat, współpracownik wielu magazynów motoryzacyjnych i pomysłodawca portalu RallyFoto.pl. Więcej zdjąć z liczącego ponad 300 tysięcy klatek zbioru Marcina znajdziesz m.in. na jego autorskiej stronie:
http://rallyfoto.pl/
https://www.facebook.com/rallyfotopl

 

Robert Magiera

Dziennikarz i fotoreporter. Nestor fotografii rajdowej, od 35 lat towarzyszy niemal wszystkim imprezom rajdowym w kraju. Współpracownik niemal wszystkich wiodących tytułów prasowych poświęconych sportom samochodowym – tych byłych i ukazujących się obecnie. Więcej zdjęć Roberta możesz zobaczyć na:
http://www.rsmp.tv/index.php/galeria.html?p=search&year=&category=&author=Robert+Magiera

 

Jacek Mazur

Na pierwszym rajdzie "był" ... kilkanaście dni przed urodzeniem i to był pierwszy krok w zdiagnozowaną później, nieuleczalną miłość do rajdów. Było mu dane uwiecznić największych tego sportu, także tych, których już niestety między nami nie ma, a którzy zostawili niezatarty ślad w naszych emocjach. Więcej zdjęć Jacka możesz zobaczyć na:
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1041936890

 

Josef Petru

Doświadczony czeski fotograf obecny na scenie rajdowej od ponad 20 lat. Pochodzi ze Zlína i całe jego życie związane jest z domowym rajdem  Barum, gdzie od wielu lat współpracuje z organizatorami. Jest oficjalnym fotografem wielu czołowych  czeskich zawodników, współpracuje też z miesięcznikiem Rally Magazin i portalem  Autosport.cz
Więcej zdjęć Josefa możesz zobaczyć na:
https://www.facebook.com/JOSEFPETRU.rallyphotoservice
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1306177721

 

Jacek Gdowski

Krakowski fotograf towarzyszący rajdom „od zawsze”. Wiele zdjęć z początków moich startów jest autorstwa Jacka i dzisiaj są dla mnie wyjątkowo cenne. Więcej zdjęć Jacka możesz zobaczyć na:
http://www.autoklub.pl/gallery/author/id/1041936864

 

Marcin Kwiatkowski

Legenda rajdowej telewizji, twórca studia filmowego, którego relacje wychowały pokolenia kibiców. Materiały video emitowane były we wszystkich wiodących stacjach telewizyjnych: TVP, POLSAT – w tym kultowe Motowiadomości, POLONIA 1, WIZJA SPORT, TVN TURBO, TVP SPORT. Operatorami kamer byli (są) m.in. Waldemar Kolsicki, Witold Szczepan, Piotr Cwyl, Konrad Kwiatkowski, Tomasz Lenart, Irek Chudziak, Rafał Chudziak, Michał Sadowski, Mikołaj Michalak. Operatorzy MKTV to nieodłączni świadkowie wszystkich rajdowych wydarzeń od debiutu ekipy podczas rajdu Elmot w kwietniu 1991. Obecnie kanał MKTV profesjonalnie tworzony przez Eryka Mełgwę ma charakter rajdowej telewizji internetowej i jest jednym z najważniejszych tego typu projektów. Więcej archiwalnych i aktualnych produkcji studia MKTV.pl znajdziesz na:
https://www.youtube.com/user/MKTVPL

 

Gérard Brönnimann

W rajdy wpadł "jak śliwka w kompot" w wieku 6 lat, kiedy jego ojciec zabrał go na pierwszy rajd w 1966 roku. Przez 30 lat pracował dla najlepszych ekip filmowych, stawiając sobie za cel przekazanie kolejnym pokoleniom prawdziwych emocji, jakie towarzyszą motorsportowi. Pod koniec 2011 roku postanowił odłożyć kamery na półkę i oddać się fotografii, która stanowi jego wielką pasję. Więcej zdjęć Gerarda znajdziesz na:
https://www.facebook.com/videorace.ch

 

Nico Meyer

Urodził się w rodzinie rajdowych fanów, na swój pierwszy rajd pojechał już dwa tygodnie po urodzeniu. Od tego dnia Motorsport stał się jego wielką miłością. Teraz jest jednym z najlepszych niemieckich fotografów pracującym dla głównych niemieckich tytułów związanych z motorsportem, jaki i dla fabrycznego teamu Opla w ERC. Mimo swojego młodego wieku (ma dopiero 25 lat), uczestniczył już w najbardziej znanych wydarzeniach na całym świecie, jak Pikes Peak International Hillclimb, czy eliminacja WRC w Finlandii itp. Więcej zdjęć zrobionych przez Nico znajdziesz na:
www.nim-fotos.de
https://www.facebook.com/nico.meyer.712

Galeria